BMW E46 tipiskās problēmas (1997–2006) 3. sērija

BMW E46 Typical Issues (1997–2006) 3-Series

Vai 16 gadus vecam automobilim ir vajadzīgs pircēja ceļvedis? Mēs uzskatām, ka jā. Lai gan E46 3. sērija šodienas standartiem var šķist veca, tā ir liecība par šo automašīnu izcilu kvalitāti. E46 joprojām ir konkurētspējīga dizaina, vadāmības un aprīkojuma ziņā. Un nedrīkst aizmirst par izcilajiem sešu cilindru benzīna dzinējiem, kas sniedz patiesu braukšanas baudījumu. Pašreizējā tirgū laba E46 atrašana var būt izaicinoša. Lai gan to ir daudz, tie, kuri ir vērti iegādes, maksā dārgāk, un pamatoti. Šeit mēs apspriedīsim, uz ko jāpievērš uzmanība un kas jau vajadzētu būt novērstam, ņemot vērā automašīnas vecumu.

Tipiskas Problēmas ar BMW E46 Dīzeļdzinējiem

Ja apsverat dīzeļdzinēja BMW E46 iegādi, ir svarīgi zināt par dažām problēmām. Parasti dīzeļmodeļi, piemēram, 330d, ir uzticami, it īpaši, ja tiek pienācīgi uzturēti. 330d izceļas ar savu iespaidīgo sniegumu. Galvenā problēma gan 330d, gan 320d modeļiem ir plastmasas vērpu vārsti ieplūdes kolektorā. Laika gaitā un kolektora aizsērējuma dēļ šie vārsti var nolūzt un nonākt dzinējā, radot ievērojamus bojājumus. Parasta risinājuma metode ir šo vārstu noņemšana, kas minimāli ietekmē sniegumu, bet ievērojami samazina bojājumu risku. Visiem E46 dīzeļa variantiem ir tendence uz EGR (Izplūdes Gāzu Reģenerācijas) vārsta aizsprostošanos. Tas var novest pie turbokompresora vai pat dzinēja bojājumiem, ja netiek savlaicīgi risināts. Ieteicams nomainīt EGR vārstu pirms tas izraisa bojājumus. Gan 2.0d, gan 3.0d dzinējiem bieži rodas problēmas ar Masas Gaisa Plūsmas (MAF) sensoru. Turklāt dīzeļa E46 modeļiem ir lielāka nosliece uz aizmugures asi problēmām. Ir bijuši gadījumi, kad ass plaisā vai pārtrūkst, visticamāk, lielās dzinēju radītās griezes dēļ. Šis ir īpaši jāņem vērā, novērtējot šos automobiļus.

Biežāk Sastopamas Nelielas Kļūdas BMW E46

BMW E46 ir slavens ar plašu plastmasas detaļu izmantošanu dzesēšanas sistēmā, piemēram, rezervuāros, kas laika gaitā mēdz plaisāt. Tas izraisa biežas dzesēšanas šķidruma noplūdes un bojājumus. Ir svarīgi pārbaudīt jebkuru apsvērto E46 noplūžu klātbūtni. Dzesēšanas sistēmas daļu, piemēram, ūdens sūkņa, termostata un paplašinājuma tvertnes, preventīva nomaiņa ir izmaksu ziņā efektīvs veids, kā novērst iespējamos bojājumus alumīnija cilindru galvai, kas ir jutīga pret pārkaršanu.

Daudzi BMW īpašnieki ir ziņojuši par stūres šķidruma zudumu E46 modeļos, īpaši, tuvojoties 150–200 tūkstošiem jūdžu. Pieredzējis mehāniķis spēj atrast noplūdes avotu un nomainīt nepieciešamās stūres šļūtenes.

E46 sešu cilindru rindas benzīna dzinējiem dažreiz rodas ECU (dzinēja Elektroniskās Vadības Vienības) problēmas. Bojāta ECU simptomi ietver raupju darbošanos dīkstāvē, nevienmērīgu jaudas piegādi un izlīdzināšanas traucējumus. Par laimi, lietoti ECU šodien ir relatīvi lēti.

Izplatīta nolietojuma pazīme E46 ir trieciens stūrē, kas bieži rodas no iznīkušiem vadības rokas buksēm un rokām. Vairāk nekā 15 gadus vecam transportlīdzeklim ieteicams nomainīt bukses visā piekares sistēmā, jo tās ir izgatavotas no plastmasas un gumijas, kas dabiski noveco.

Vārstu vāka blīvslēgi un vārstu vāki bieži neiztur E46 modeļos, kas ir atpazīstami pēc eļļas noplūdes no vārstu vāka un dedzinošas eļļas smakas. Ieteicams nekavējoties nomainīt tos pirmajās problēmu pazīmēs.

Nolietotas bukses ir izplatīta problēma vecākiem transportlīdzekļiem, un E46 ir īpaši pakļauts subrāmja bukses bojājumiem, izraisot klauvēšanas un trokšņošanas skaņas. Buksēm jāmaina piekares remonta laikā, lai saglabātu transportlīdzekļa kopējo piekares veselību un ceļa vadāmību.

Gandrīz visiem šī vecuma E46 modeļiem visticamāk būs jānomaina aizmugures atsperes, kas ir pakļautas rūsēšanai un pārtraukšanai sāls un mitruma ietekmē.

Vienkārša, taču bieži sastopama problēma E46 ir eļļas līmeņa sensora bojājums. Tas var izraisīt brīdinājuma gaismiņu par zemu eļļas līmeni, pat ja mērlāpstiņa rāda pietiekamu eļļas daudzumu. Tas bieži ir saistīts ar bojātu sensoru, nevis faktisku eļļas trūkumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *